Yaşam

Alışveriş

Yolculuk

Biz

Top

Vitrinlerimizi ve dükkanlarımızı biliyorsunuz. Bazılarınız sokakta yürürken vitrin gözüne çarpıyor da giriyor içeri, gördüklerinden hoşnut oluyor. Bazılarınız müdavim; çok beğenip aldığı bir tasarıma bir yakını göz koymuş diye ona da almaya geliyor, ya da çoktan hediye etmiş oluyor da, kendine almaya geliyor. Uzakta olanlarınız da web mağazamızdan alışveriş yapıyor. On altı senedir, dev markaların pazarda baskın olmasına rağmen bizimle temas etmeniz sayesinde ayakta kalıyoruz. Bir marka başka ne istesin?

Biz, sizlerle kurduğumuz bağı, manevi olarak da beslemeye talibiz.

Clandestino bir marka, markanın ardı ise on altı senedir süregelen kocaman bir hikaye. “İnsan altı gün çalışınca mutsuz oluyor” diye beş günlük emeğimizin karşılığında bizi memnun eden bir bedel biçen iki işverenin kurduğu, dünyayı dolaşıp ayak bastığı her yerden desenleri ve kumaşları dokunarak seçerken “daha iyi” arayışını bırakmayan tasarımcımızın, kendi atölyelerinde kolektif olarak dikiş yapan göçmen kadınların, şehirden el etek çekmiş çanta ve aksesuar tasarımcılarının, Clandestino’nun görsel diline uygun olsun diye evini stüdyoya dönüştüren fotoğrafçımız Attar’ın, Necla teyzenin; o bayıldığınız el örgüsü tasarımlarının zanaatkarı hani, hayallerini, ruhlarının şekillendirdiği çalışanlarının; seyahat etmek için, dikiş makinesi, origami kağıdı, boya kalemleri, müzik aleti satın alabilmek için çalışanların, kepenk tamirinden depo düzenine kadar elinden her iş gelen kurtarıcımız Taylan’ın, bol vitaminli menü tercihleri ve arada tiramisu gibi kıyaklarıyla karnımızı doyuran Serdar’ın ve sayısı yüze yakın insanın emeğiyle, ticaretten önce dostlukla başlayan, gelişen ve süregelen bir hikaye.

Ve bu blogu yayınlayarak, yaşamın canımızı kurtarmanın ötesindeki anlamını birlikte deneyimleyelim niyetindeyiz. Clandestino çatısı altında birbirimize anlattığımız seyahat anılarımızı, önerdiğimiz filmleri, okuduğumuz kitapları, birlikte katıldığımız etkinlikleri, dükkanımıza gelen ve tanıştığımız, bir çoğuyla da ahbap olduğumuz insanlarla aramızda geçenleri, bizi gülümseten ve umutla dolduran haberleri paylaşmamız bu sebeptendir.

Sizin de bizlerle paylaşacağınız her şeye; anılarınıza, öykülerinize, resimlerinize, şarkılarınıza, hikayelerinize, meselelerinize, iç dökmelerinize, danslarınıza; paylaşmaya gönüllü olduğunuz her şeyi kucaklayacağımızı da ekleyerek;

Clandestino adına Okşan

oksan@clandestino.com.tr

Merhaba

1