Top

Vakti zamanında bir fizik aliminin kapısına at nalı astığı görülmüş. Etrafındakiler yadırgamış haliyle; alimin batılla işi ne? Aralarından birisi tutamamış kendini, çalmış alimin kapısını. “Üstad” demiş, “sen ki yolunu ilim ve bilimin ışığıyla çizmişsin, hiç yakışıyor mu sana bu kapına astığın at nalı?” Alim “n’oluur, n’ooolmaz…” diye cevap vermiş.

Gezegenlerin gökyüzündeki konum ve hareketlerinin üzerimizde ne denli etkili olup olmadığına dair bizim de kesin bir yanıtımız yok. Ama ne demiş alim; nolur, nolmaz. Bir söz de biz ekleyelim: İnanırsan olur, inanmazsan olmaz.

AYIN ZODYAKLI CLANDESTİNOSU:

Kova

Şubat / 2019

Aynı anda hem insancıl ve arkadaş canlısı, hem de mesafeli nasıl olunur? Kova burcuyla yakınen muhatap iseniz nasılını ancak o zaman anlayabilirsiniz. Sizinle muhabbet etmeyi sevecektir. Siz onun muhabbetine bayılacaksınız. Entelektüel paylaşımlar ruhunu yükseltecektir. Derdinizi paylaşırsanız rasyonel çözümler de üretecektir. Ancak onun kişisel alanını ihlal ederseniz ya da zincir vurmaya çalışırsanız kovaları bir daha görmemek üzere kaybedebilirsiniz.

Sevgili kovalar; size yaklaşmaya niyet etmiş insanlara yol gösterdikten sonra size de söyleyeceklerimiz var. Öncelikle sizlerde insana cesaret veren bir hal var. Bunu nasıl becerdiğinizin de farkındayız: Aklınıza koyduğunuzu yapıyorsunuz. Harekete geçmekte tereddüt etseniz bile, tereddütleriniz eylemlerinizi etkilemiyor.  Öyle “bu yaptıysa ben de yaparım” gibi bir motivasyonla değil; çevrenizdekiler sizi saygı duyarak örnek almaları sayesinde cesaretleniyorlar.

Zaten fark etmişsinizdir de biz yine de söyleyelim; bir tarz oluşturmak için doğru yerdesiniz. Bağımsızlık, sıra dışılık ve yenilikçilik konu olunca sizin elinize su dökemeyiz ama o kadar da boş değiliz. Dedik ki bu kovaların aklına eser, aniden seyahate çıkar yeni bir film çekecektir, bir el becerisi öğrenecektir, yoga yaptığına dair hiç şüphemiz yok; bunların hepsini aynı anda yapacaktır bi de, tükenmiyor ki enerjisi!

Biz de size her uğraşınıza uygun bir kombin hazırladık. Gerçi o yaratıcı ruhunuzla siz kıyafetleri de her bi şeyleri de birbirine bizden ala yakıştırırsınız da…

OĞLAK

Aralık 2018

Birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızı düşünün. Daha lafınız bitmeden sizi eleştirmeye başlayan kim? Burcunu hiç sordunuz mu? Oğlak burcu olması muhtemel.

Oğlaklar; eleştirelliğinizden dolayı  size kızsalar da, biz sizin içinizi biliyoruz. Saygınlık ve sorumluluk sahibi olmak, sizin için mühim mevzular. Bir iş yapıyorsanız, tüm gayretiniz o işin mükemmele yakın olması için. Çalışma hayatınızdaki azminiz de bu yüzden. Siz bu denli gerçekçi adımlar atıp, hedefinize ulaşmaya çabalarken, karşınızdakinin yaptığı sorumsuzca bir hata sinirinizi bozuyor tabii.

İkili ilişkiler konusunda ise Oğlakların hakkı oğlaklara; birlikte olduğunuz insana karşı sorumluluklarınızı hiç ihmal etmiyorsunuz. Eğer birlikte olduğunuz insana karşı sahici duygular besliyorsanız da, karşınızdakinin duygusal ihtiyaçlarını gidermek için her şekle bürünüyorsunuz. Sevdiğinizin canı son izlediği filmle ilgili konuşmak mı istiyor? Hemen siz de izler, onun sinema arkadaşı olursunuz. Kalbi kırılmış da ağlayıp yakınası mı var? Size sarılıp ağladıktan sonra kendini daha iyi hisseder. Bazen partnerleriniz bu denli anlayışlı ve idareci tavrınızın altında bir bit yeniği de arayabilir; sebebi karşılığında hiçbir şey beklemeden fedakarlık yapan bir tür olduğunuzdandır, insanlar da buna alışık olmadığından, sorun sizde değil yani.

Sizin hakkınızda bildiklerimiz bunlarla sınırlı değil ama anlatırsak gerisi dedikoduya girer Ölçüyü korumak adına– çünkü biliyoruz ki ölçüyü kaçıranlardan haz etmezsiniz-, biz, bizi ilgilendiren konuya gelelim.

Alışveriş yaparken ne bir kıyafet çok kaliteli olduğu için dünyanın parasını verirsiniz, ne de kalitesiz ancak sırf güzel görünüyor diye uygun fiyatlı bir kıyafet alırsınız. Önceliğiniz, kaliteli ve pahası uygun kıyafetler almaktır. Seçtiğiniz kıyafet bu iki testten geçti mi? Kıyafetin üçüncü ve en zorlu sınavı, stil testidir. Profesyonel ve disiplinli  insanlar olduğunuzdan, stilinizin, itibarınızı desteklemesini tercih edersiniz ve bu sebepten yalın ve zarif kıyafetleri tercih edersiniz. Size dair çok etkilendiğimiz bir kontrast haliniz; disiplinli iş yaşamınızın yanı sıra sosyal yaşantısı canlı insanlar da olduğunuz için ( ve sık sık kıyafet değiştirip çamaşır makinesini açmaktan israf olmasın diye kaçındığınız için de– ) iş yerindeki tarzınızın sokak modasına da uygun olmasını istersiniz.

Satürn’den aldığımız bilgilerin ışığında, kalite ve bütçe konusundaki hassasiyetinizi göz önünde bulundurarak stilinize uygun bir kreasyon hazırladık. Sizden geçer puan aldıysak sipariş vermekle kalmayıp, dükkanımıza da uğrayıp söyleyin, birbirimize “oğlak burcundan eleştiri değil, onay aldık, çak!” yapıcaz

0